Compatible with LG 19V 9.48 Power Supply DA-180C19 tip Size 6.4X4.4mm
★★★★★ 4.5 17 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.benedikt-haar-manufaktur.de
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
INPUT: 100-240V 50/60Hz (for worldwide use) OUTPUT: 19V 9.48A , 180W Connecter size: 6.5 mm ×4.4 mm, with central pin inside . Outlet: 3-prong Cord Cable: US/ UK/ EU/ AU plug Warranty: 12 months Status: Brand new original Package includes: 1 X AC Adapter 1 X Free Power cord(fit your country) Replace Part Number DA-180C19,EAY64449304 Compatible Models LG 32UD99-W Ultra ISP LED Monitor
Brand Huiyuan
Wattage 180 watts
Item Weight 0.3 Kilograms
Manufacturer Hyon limited
Model Number QY-12PLA
Power Source Corded Electric
Input Voltage 240 Volts
Connector Type barrel connector
Output Voltage 19 Volts
Frequency Range 60 hertz
Compatible Devices Monitors
Compatible Phone Models Lg
Main Power Connector Type 2 Pin
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.5 out of 5
★★★★★
17 ratings | 7 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
83% (14)
4 stars
4% (1)
3 stars
2% (0)
2 stars
1% (0)
1 star
10% (2)